Jüri Üyeleri

ANAJURİ


AHU TÜRKPENÇE

Müjdat Gezen Sanat Merkezi(MSM)'ne girdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi'ndeki gördüğü fizik eğitimini dondurdu. "Yedi Numara" ve "Azad" gibi televizyon dizilerde oynadı. Bir İstanbul Masalı adlı diziyle herkes tarafından tanınan birisi haline gelen oyuncu, Şöhret adlı diziyle başarısını devam ettirdi. "Neredesin Firuze" ile sinema dünyasıyla tanıştı.

Ödülleri
Afife Tiyatro Ödülleri : "Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" - Sondan Sonra
X. Lions Tiyatro Ödülleri : En iyi Kadın Oyuncu - Sondan Sonra
Tiyatro oyunları: Sondan Sonra : Dennis Kelly - Duru Tiyatro
İyi Ki Varsın : Onur Bayraktar
Vişne Bahçesi : Anton Çehov - MSM Oyuncuları
Filmleri:
Köksüz
Kaybedenler Kulübü
Denizden Gelen
Dinle Neyden
Hicran Sokağı
Keloğlan Kara Prense Karşı
Neredesin Firuze
Dizileri: Vicdan(2013) (Keriman)
Bir İstanbul Masalı (2003) (Esma Kozan Arhan)
Karamel (2008) (Zehra)
Elveda Rumeli (2007) (Bihter Hemşire)
Şöhret (2005) (Gülşen Özer Işıl Türker)
Azad (2002) Dilan
Yedi Numara (2000) (Seher Menekşe)
Güzel Günler (1998)

BİROL GÜVEN

Film yapımcısı, senaryo yazarı ve yönetmen. Hacettepe Üniversitesi Ingilizce Öğretmenliğinden mezun oldu. Gani Müjde ile tanıştıktan sonra Tükenmez Kalem'de senaryo yazmaya başladı Ardından kendi senaryo yazma şirketi olan Mint'i kurdu.

Bazı Projeleri:
Kaygısızlar
Ayrılsak da Beraberiz
Çocuklar Duymasın
En Son Babalar Duyar
Kadın Isterse
Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım
Arka Sıradakiler
Yalancı Romantik
Papatyam
Seksenler
Zengin Kız Fakir Oğlan
Doksanlar

DENİZ AKÇAY

İzmir'de doğdu. Ege Üniversitesi'nde sinema eğitimi aldı. Londra'da film yapım ve kurgu dersleri aldı. Uzun süre televizyonda drama yazarı olarak çalıştı. Köksüz ilk filmidir.İRFAN DEMİRKOL

Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksekokulu RadyoTV Bölümü'nde okudu Amasra, İstanbul, Ankara ve Van'da toplam yedi fotoğraf sergisi açtı. Aylık Sinema Dergisi Beyazperde'yi yayımladı. Avrupa filmleri ithal etti. 1983'te Denk Ajans'ı kurdu. Kızılırmak ve Kavaklıdere sinemalarını isletti. Ankara'ya bağımsız iki sinema binası kazandırdı. Bahçelievler Büyülü Fener Sineması 2004'te, Kızılay Büyülü Fener Sineması da 2010 yılında Hürriyet gazetesi tarafından "Türkiye'nin En Iyi 10 Sinema Salonu" arasında gösterildi. Demirkol halen BFKS Derneği'nin başkanlığını yürütüyor.

Prof. Dr. SEÇİL BÜKER

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Ingiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi. Doktora çalışmaları sırasında tanıştığı sinemaya yöneldi. Sinema konusunda yayınlamış pek çok makale ve kitabı bulunan Büker, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalıştıktan sonra, Gazi Üniversitesi Iletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümüne geçti. Ayrıca ODTÜ Güzel Sanatlar Bölümü'nde ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde dersler verdi. Büker halen aynı fakültede çalışmalarını sürdürmektedir.